דיוקן של יהודית יובל רקנאטי כבוגרת אוניברסיטת ת"א28.09.17
אוניברסיטת ת"א פירסמה דיוקן של יהודית יובל רקנאטי כיזמית חברתית ובוגרת האוניברסיטה.
לכתבה המלאה


 
-
יהודית יובל רקנאטי בגליון מיוחד של אפוק טיימס26.08.17
בגיליון ה- 300 של אפוק טיימס התראיינה יהודית יובל רקנאטי בנושא לאן מועדות פנינו, כיחידים, כחברה וכאנושות.
לכתבה המלאה


 
-
פרס רפפורט 2017 לעשייה נשית פורצת דרך ומחוללת שינוי בחברה הישראלית – אות לאישה מעוררת השראה הוענק ליהודית יובל רקנאטי16.03.17
אתמול, 15 במרץ 2017, הוענק ליהודית יובל רקנאטי פרס רפפורט 2017 לעשייה נשית פורצת דרך ומחוללת שינוי בחברה הישראלית – אות לאישה מעוררת השראה.
עשייתה המדהימה ומעוררת ההשראה של יהודית לאורך השנים הינה מקור בלתי נדלה להשראה לכל הסובבים אותה.

לכתבה על יהודית שפורסמה במגזין לאישה לכבוד קבלת האות לחץ כאן
פרופיל חדש ליהודית יובל-רקנאטי באתר סופרסונס15.03.17
אתר Supersonas יצא לדרך ביום האישה הבינלאומי 2015 עם מאגר דיגיטלי הולך וגדל של נשים מומחיות היכולות ורוצות להיות נוכחות ומשפיעות בקשת רחבה של תחומים.
פרופיל הנשים מורכב מעשיה ניהולית או יזמית משמעותית יחד עם ניסיון רטורי מוכח. נשים המצטרפות לשורותיו זוכות לעמוד מעוצב משלהן באתר ובו מידע וקישורים רלוונטיים על השכלתן, עשייתן המקצועית, תפיסת עולמן והתחומים בהם הן מעוניינות להשפיע.
קהילות Supersonas פועלות ופעילות במסגרת רשת חברתית בישראל ובעולם, במודל קהילתי של: קבוצות עבודה ייעודיות,  שיח רלוונטי והזדמנויות לשיתופי פעולה, קידום מקצועי ונוכחות ציבורית.

לפרופיל של יהודית
נאומה של יהודית יובל רקנאטי בטקס תואר לשם כבוד באוניברסיטת בן גוריון29.11.15

18 לנובמבר 2015

ערב טוב,

פרופסור רבקה כרמי, חברי הסנאט והוועד המנהל של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, חברי, מקבלי תואר הכבוד, משפחה וחברים יקרים.

אני נרגשת מאד לעמוד כאן היום ומודה לכם על כי בחרתם להעניק לי את התואר, "דוקטור לפילוסופיה לאות כבוד".

מדברים אלי דבריו של הרב אלימלך בר שאול :

"שתי לידות לו לאדם- אחת שלא מדעתו, ואחד מדעתו.

אחת על-ידי אחרים, ואחת - על-ידי עצמו.

ראשונה- לקתה בחבלי לידה,

שנייה -  נתברכה בחבלי יצירה.

ראשונה - מאורע לשעתה,

שנייה - נמשכת כל ימי חייו של האדם.

ראשונה - לידת הגוף,

שנייה - לידת נשמה.

ראשונה - יציאתו מבטן אמו,

שנייה - התגלות מהותו."

                                         (הרב אלימלך בר שאול)

עבורי הבחירה בדרך של נתינה ועשיית טוב היא חלק מתהליך אישי של לידה, של מהות, התגלות והתחדשות. אבל אולי אף חשוב מכך, על פי אמונתי, עשייתי החברתית היא הזדמנות  עבורי להביא אור וברכה אל מסע לידתם השנייה של רבים אחרים ובכך מסייעת להם לגלות את מהותם במלוא עוצמתה ויופייה.

הנתינה מצד אחד, ובקצה השני הקבלה הגדולה ביותר, הסיפוק ותחושת המשמעות שאת ערכה לא ניתן לאמוד במילים. נוצרת כאן הזדמנות לשותפות אמיצה ואמיתית עם שותפי לדרך. והם רבים ויקרים לי מאוד.

אות הוקרה הזה, הינו גם הזדמנות פז להאיר באור בהיר את מעשיהם :

שותפי לדרך בנט"ל, עמותה שהקמתי לפני 18 שנה במטרה להקל על סבלם הנפשי של נפגעי טראומה בעקבות טרור ומלחמה, ואשר עד היום סייעה ללמעלה מ-220,000 מבוגרים וילדים מכל הקשת החברתית בארץ. האנשים של נט"ל, נותנים מכישוריהם הרבים הטיפוליים והחברתיים, למען אלה המתמודדים עם השפעתה ארוכת הטווח והרב ממדית של טראומה על רקע אי השקט המתמשך בארצנו. במסגרת פעילויותינו להעלאת מודעות בקרב צעירים בוגרי יחידות קרביות, אנו נמצאים בשיתוף פעולה הדוק עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון וכאן המקום להודות על שותפותם זו.

שותפים לנו בקרן גנדיר, שהיא קרן פילנתרופית משפחתית שהקמנו בעלי ד"ר ישראל יובל ז"ל בשיתוף עם בנותינו , לפני 12 שנה. הקרן מעורבת באמצעות ארגונים רבים, בעשייה חברתית רחבה ומבורכת בקרב צעירים במטרה לתת להם את הכלים המתאימים ביצירת עתידם בארצנו, כאזרחים פעילים, שווי חובות וזכויות, מנהיגי העתיד שלנו.

שותפים לי חברי בשיתופים, אסטרטגיות להשפעה חברתית, הפועלים לקידום חברה אזרחית פעילה ומעורבת בארצנו,

שותפים לי חברי בקבוצת יכולים נותנים, הפועלים במשותף להנחלת תרבות נתינה בקרב בעלי יכולת, ובאותה רוח, חברותי באריה יהודה ישראל, המקדמות נתינה בקרב נשים ותומכות בארגונים שמקדמים נערות ונשים בכל הארץ.

ובפן האישי יותר, שותפות יקרות לי לדרך המשפחתית שלנו בנותי האהובות, דריה, נעה וגילי ומשפחותיהן, ובן זוגי לחיים דוד שמחה, שמעשיר אותי מעשייתו ונתינתו.

איזו זכות ענקית נפלה בחלקנו.

בחרנו לפעול, לאורם של ערכים שספגנו באמצעות חינוך שהעניקו לנו הורינו, מנהיגינו הרוחניים, מדריכינו בתנועות הנוער, מפקדינו בצבא. בחרנו בדרך שמטילה עלינו אחריות כבדה. אחריות שמניעה אותנו ומכתיבה את אורחות חיינו.  לראות את האחר, ולהשקיע מאמצים בשיפור סביבת החיים של אלה שתנאי חייהם גרמו לכך שיזקקו לעזרה.

כפי שכתב תומאס מאן בשנת 1924, בספרו "הר הקסמים"  - "אדם אינו חי את חייו הפרטיים בלבד אלא גם, באופן מודע או בלתי מודע, את חיי תקופתו ואת אלה של אנשיה" .

אחריות שכזו מוטלת על כל אחד ואחת מאתנו בחברה. נתינה אינה כרוכה בהכרח במתן ממון. הקשבה, ידע, דאגה לאחר ומתן זמן איכות, הינם מתנות נפלאות שאנו יכולים להעניק זה לזה. שורש המילה "צדקה" הינו צדק. דווקא בחברה כשלנו הנאנקת תחת עומק הפערים ההולכים ונפערים בה יש משום צדק בחלוקה כזו של ה"יש" אך יותר מכך יש בכך תקווה. לצערי אנחנו חיים בתקופה שהאדרת הפרט הפכה לערך עליון. כל אחד עומד לעצמו, לוחם על חרותו , על רמת חייו, רווחתו האישית ונוחותו.

אחריות הדדית אשר נתינה בצידה, כבר אינם מהווה ערך מוביל אך אלה נחוצים כל כך לכינונה של חברה בריאה וחזקה.

אך, כפי שאנו למדים מההיסטוריה, המטוטלת נעה, והיום, אחרי תקופה ארוכה, מסתמנת שוב חזרה מסוימת לגילויי אחריות הדדית, ועשייה חברתית שנובעת מהכרה בכך שמוטלת עלינו אחריות לפעול למען חברה צודקת ושוויונית יותר.

חברה אזרחית פעילה, מעורבת, המשפיעה לטובה על הכלל, היא הסביבה בה מתקיימת העשייה המזכה אותי באות הכבוד שבחרתם להעניק לי היום והיא הסביבה אותה אני מבקשת לנו כחברה.

דווקא בעידן שבו לעיתים קרובות אנו חשופים לציניות ולחוסר אמון חשוב לי לספר לכם כי עבורי ועבור חברי הרבים במגזר השלישי, הנתינה היא מקור לאושר רב, היא דרך חיים, היא בחירה שלא לוותר על האופטימית, על האמונה באדם, והאמונה בעתיד טוב של חיינו בארצנו.

ואני רוצה לסיים בכמה שורות של המשוררת נורית רביב

"ואם נשפיע מעט טוב על העולם

אולי גם אלוהים ישפיע עלינו מרחמיו,

מטר לרוויה

על אדמה שסועה".

תודה וערב טוב.

הענקת תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בן גוריון19.11.15

בתאריך ה- 18/11/15 הוענק ליהודית תואר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד, מטעם אוניברסיטת בן גוריון. מנימוקי הסנאט והוועד המנהל של אוניברסיטת בן גוריון לתואר שהוענק אתמול:

"מתוך הערכה עמוקה לאשת חזון, יזמת חברתית סוללת דרך, שמחויבותה לחיזוק החברה הישראלית מהווה דוגמה ומופת; לאות כבוד לאשת עסקים מן המעלה הראשונה, שהקדישה את חייה לתמיכה בעמותות ובארגונים אזרחיים ולמען מטרה זו הקימה את "קבוצת גנדיר" ואת "קרן גנדיר"; לאות תודה לפעילה חברתית רחבת-לב, שהביאה את ניסיונה וכישוריה המצוינים אל תפקידי...ה כמייסדת עמותת נט"ל וכעומדת בראשה, ואשר פעלה רבות לשיפור איכות החיים של נפגעי טראומה על רקע לאומי ושל בני משפחותיהם; למי שבמסירות יוצאת דופן תומכת בצעירים, כמו גם בקשת רחבה של ארגונים משדה התרבות, החינוך והקהילה; ומתוך הוקרה על התנדבותה הענפה שזיכתה אותה באותות כבוד, לרבות אות הנשיא למתנדב, ועל תרומתה המהותית לקידום שינויים מיטיבים למען חברה ישראלית איתנה ועתיד טוב יותר לכל תושבי המדינה, ולהעניק לה את התואר: דוקטור לפילוסופיה לאות כבוד, על כל הזכויות והכבוד הכרוכים בתואר זה "

מצורפת תמונה מהטקס

Ben-Gurion Day 2015

 .

מצורפת תמונה נוספת

Ben-Gurion Day 2015

יו"ר מבצע "הקש בדלת"30.03.15

בתאריך ה- 26/3/15 נערך בתאטרון גבעתיים טקס סיום מבצע "הקש בדלת".

מצורפים דברי התודה של יהודית, יו"ר מבצע "הקש בדלת" לשנת 2015, לכל המתנדבים והפעילים של האגודה.

מתנדבים יקרים,

ברצוני לנצל את המעמד המכובד הזה ולהביע בפניכם את תודתי והערכתי הרבה על ההשקעה,

האכפתיות, ההתמדה והאהבה שאתם מעניקים, במסגרת התנדבותכם החשובה והמועילה, לאגודה למלחמה בסרטן.

ישנם סוגים רבים של התנדבויות שניתן לקחת בהן חלק,  אך ללא ספק התנדבות באגודה למלחמה בסרטן הינה מהקשות והתובעניות ביותר ברמה הרגשית.

לעמוד מול חולים רבים כל כך, ללא הבדלי דת, צבע, גזע מין וגיל – לחזק, לחבק, לתמוך – זה לא דבר מובן מאליו ודורש תעצומות נפש שלרבים מאתנו אין ואף פעם גם לא יהיו...

כפי שציינתי במכתבי  שנשלח במסגרת מבצע "הקש בדלת", מאז ילדותי, האגודה למלחמה בסרטן הינה חלק מחיי.

אימי - מטי רקנאטי ז"ל, הייתה פעילה כסגניתה של סוזי אבן ז"ל, היו"ר, והשקיעה מאמצים רבים לבסס מקומה של האגודה כגוף משפיע ומקדם נושא המודעות, המחקר והסיוע לחולים ולבני

משפחותיהם.

היא פעלה רבות להקמת ההוספיס לחולים סופניים בתל השומר אך לצערי לא זכתה להיות נוכחת בטקס הפתיחה ונפטרה מסרטן המעי הגס, והיא בת 59 שנים.

מאז ועד היום אחי – ליאון רקנאטי ואני, ממשיכים ללוות ולתמוך באגודה ובעשייתה החשובה.

אנחנו למדים מקרוב על כוחה הנפלא של ההתנדבות, על התרומה האמיתית שהיא מהווה ועל הסיפוק שבצידה.

כולנו תקווה לראות בקרוב פריצות דרך במחקר, וזה יגיע, בכך אין לי ספק.

בינתיים, לא נותר לנו אלא לעשות כמיטב יכולתנו על מנת להקל על מצוקתם של החולים, לתמוך במחלימים ואת זה אנחנו עושים בעזרתכם – המתנדבים היקרים שלנו.

אני שוב מודה לכם על התנדבותכם ומאחלת לכם המשך עשייה וסיפוק מפעילותכם,

שלכם, יהודית יובל רקנאטי

פורום בכירי המשק של אגודת הידידים הישראלית של אוניברסיטת חיפה26.03.15

פורום בכירי המשק של אגודת הידידים הישראלית של אונ' חיפה.

בתאריך ה- 25/3/15 , השתתפה יהודית בפורום בכירי המשק של אגודת הידידים הישראלית של אונ' חיפה.

במעמד זה הוענק לה "אות הפורום" מטעם האוניברסיטה, "על עשייתה החברתית לחיזוק חוסנה ועתידה של החברה הישראלית".

חיפה תעודה אוניברסיטת חיפה

יהודית יובל רקנאטי תקבל תואר "עמית של כבוד" מהמרכז הבינתחומי בהרצליה12.03.14
ברכות לגב' יהודית יובל רקנאטי, יו"ר ומייסדת קרן גנדיר עם קבלת תואר עמית כבוד של המרכז הבינתחומי. התואר יוענק ליהודית בטקס חגיגי הצפוי להתקיים בחודש מאי 2014. תואר זה הינו ביטוי ההערכה הגבוה ביותר המוענק על ידי המרכז הבינתחומי הרצליה בגין תרומה לחברה הישראלית או למרכז עצמו. יהודית זוכה בתואר בעבור פועלה ארוך השנים בעמותת נט"ל ותרומתה לחברה הישראלית בדרך זו.
 חיפהתעודה אוניברסיטת חיפה
"מדוע עשירי ישראל תורמים פחות?"10.03.14
כתבה מחדשות ערוץ 2 בהשתתפות יהודית יובל רקנאטי על פילנתרופיה בישראל.

לצפייה בסרטון

"העשירים כאן לא תורמים מספיק" – מוסף כלכליסט11.04.12

במסגרת הפעילות בקבוצת "יכולים נותנים" התראיינה יהודית יובל רקנאטי במוסף כלכליסט והביעה את דעתה כי "אנשים אמידים לא רואים את עצמם מחויבים לתרום לחברה שהם חיים בה, שהם עשו בה את הונם". לכתבה בכלכליסט

"לדעתי מתורגמנית באו"ם או מורה זה מקצוע נהדר" – מוסף כלכליסט02.02.12
"הייעוד המשפחתי שלי" - כתבה בכלכליסט: יהודית יובל רקנאטי, מייסדת ויו"ר קרן גנדיר ועמותת נט"ל: "אבי, שייעד רק את אחיי לעסקים המשפחתיים, אמר לי: "לדעתי מתורגמנית באו"ם או מורה זה מקצוע נהדר". "כשהתחלתי ללבוש בגדי חאקי אמא התחננה: 'לבשי שמלות, את נראית כמו בן'. לקריאת הכתבה בכלכליסט