ברוכים הבאים לקרן גנדיר

קרן גנדיר היא קרן משפחתית ישראלית שהוקמה בשנת 2004 על ידי יהודית יובל רקנאטי ובני משפחתה: ד"ר ישראל יובל (ז"ל), דריה יובל-עזורי, נעה יובל–מעוז וגילי יובל-סרגוסטי. השם גנדיר מורכב מהאותיות הראשונות של שמות בני המשפחה:גילי, נעה, דריה, יהודית, ורולי.

הקרן פועלת לחיזוק החברה הישראלית ומתמקדת בעיקר בתמיכה בארגוני החברה האזרחית, הנושאים על כתפיהם משימות חברתיות וערכיות.

ביצירתה של הקרן חברו שתי מטרות מרכזיות:
המטרה הראשונה הייתה לצרף למעגל הפילנתרופיה את דור ההמשך של המשפחה. המטרה השנייה הייתה למקצע את דרך הפעולה של הארגונים הנתמכים, מתוך השקפה שהשקעה חברתית מסוג זה תיצור השפעה משמעותית בתחומים שבהם פועלת הקרן.

קרן גנדיר מהווה המשך למסורת משפחתית בת שלושה דורות של פילנתרופיה ישראלית שהחל סבה של יהודית, ליאון רקנאטי. הקרן מנוהלת על ידי בני המשפחה, והצוות המקצועי כולל את ד"ר נעמה מירן – מנהלת הקרן, אפרת בנימין – מנהלת תכניות, נועה הונדרט – מזכירת הקרן ושרון מדינה – אחראית כספים בגנדיר השקעות.

חזון הקרן

כקרן משפחתית הממשיכה מסורת ארוכת שנים של נתינה והשקעה חברתית, אנו שואפים ליצור חברה ישראלית המעניקה לאזרחיה שוויון הזדמנויות, מאפשרת למצות את הפוטנציאל האישי והחברתי של כל אחד ואחת מהם ומעודדת אותם לנתינה ולקבלת אחריות לסביבתם ולקהילתם, והכול מתוך כבוד לזולת ואומץ לחולל שינוי.

בחזוננו אנו רואים את מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית שבבסיסה חברה אזרחית פעילה ומגוונת, המקיימת הידברות ושיתוף פעולה בין שלושת המגזרים – הציבורי, העסקי והחברתי – ליצירת חברה משגשגת ובת קיימא.

העקרונות המנחים את הקרן בפעילותה

  • מתן תמיכה שתביא לשינויים משמעותיים ואיכותיים בתחומים שבהם עוסקת הקרן, תוך תשומת לב לפיתוח כלים להערכת ההשפעה של פעילויות אלה.
  • ליווי ומעורבות פעילה של הקרן בפרויקטים שבהם תשקיע, ככל שהדבר יידרש לצורך הצלחתם.
  • עבודה משותפת עם ארגונים בעלי מטרות דומות ויצירת שיתופי פעולה בין ארגונים נתמכים, מתוך הבנה ששיתוף הפעולה הכרחי לחיזוק המגזר השלישי ולהגדלת סיכויי הצלחתו.
  • ביסוס שותפויות שיאפשרו את קיומם של תכניות וארגונים לטווח הארוך.
  • עידוד תכניות חדשניות בתחומן שתוכלנה בהמשך להתרחב ולהשפיע ברמה ארצית, לרבות השתלבות בפעילות של משרדי הממשלה בסדר גודל ממלכתי.

תחומי הפעילות שלנו

 

צעירים

קרן גנדיר צעירים
מטרת הקרן היא לקדם צעירות וצעירים בגילאי 30-18 לקראת השתלבותם בחברה כאזרחים תורמים ומועילים בכל תחומי החיים: ברמה האישית, המשפחתית, החברתית והתעסוקתית.

קרא עוד

שיתופים

קרן גנדיר שיתופים
הקרן תומכת במרכז שיתופים, שייעודו הוא לקדם את החברה האזרחית בישראל וליצור תרבות אשר תומכת בארגונים החברתיים ומסדירה את יחסי הגומלין שלהם עם המגזר הפרטי ועם הממשלה. מרכז שיתופים מהווה בית מקצועי וצומת של מידע וידע לקהילות החברה אזרחית וארגונים אזרחיים.

לאתר שיתופים

תנועות נוער (עד 2012)

קרן גנדיר תנועות נוער
עד 2012 תמכה קרן גנדיר בפעילותן של תנועות הנוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית באזורים שונים בארץ. הקרן השקיעה בפיתוח תנועות הנוער בירושלים, בהגדלת מספר החניכים בתנועות הנוער ובביסוס שדרת מדריכים בוגרים. לאחרונה, לאור תהליך התכנון האסטרטגי וההחלטה להתמקד בתחום הצעירים, הוחלט בקרן על סיום התמיכה בתחום תנועות הנוער.

***

 

גלריה וסרטונים

אנו מזמינים ארגוני תמיכה נוספים לפנות אלינו, ולשלב כוחות כדי לקדם את מטרותינו המשותפות!